ALKÜ Turizm Fakültesi, otellerin çalışma prensiplerini anlamaları amacıyla turizm öğrencilerine teknik gezi düzenledi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Turizm Fakültesi, öğrencilerin otelin genel yapısını, işleyişini ve departmanlarını yakından görebilmeleri için Quattro Beach Resort & Spa Hotel’e teknik gezi düzenledi. Düzenlenen teknik geziye, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Uçak, Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Aydın Çevirgen ve Dr. Öğr. Üyesi Nacide Öter, Fakülte Sekreteri Ercan Erten ve öğrenciler katıldılar.

Teknik gezi kapsamında öğrenciler öncelikle otelin genel alanlarını gezme ve otel hakkında bilgi alma fırsatı buldular. Daha sonra öğrenciler, otel müdürü ve departman müdürleriyle toplantı salonunda bir araya gelerek otelcilikle ilgili merak ettikleri soruları yöneticilere yönelttiler. Otel Müdürü Ali Uğurlu konuşmasında, turizm sektöründe kariyer yapmak isteyen öğrencilerin devamlı kendilerini geliştirmeleri gerektiğini, öğrencilik yıllarında sektörde çalışarak deneyim kazanmanın önemli olduğunu ve yabancı dilin bu sektör için olmazsa olmaz olduğunu belirtti. Daha sonra departman müdürleri kendi kariyer hikayelerini ve deneyimlerini, departmanlardaki üretim ve hizmet süreçlerini, çalışanları işe alırken nelere dikkat ettiklerini öğrencilerle paylaştılar ve onlara çeşitli tavsiyelerde bulundular.

Toplantı sonunda Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Uçak, ALKÜ Turizm Fakültesi’nde okuyan öğrencilerin oldukça şanslı olduğunu, öğrencilerin Türkiye’deki en önemli turizm merkezlerinden birisinde öğrenim gördüklerini ve sektörle iç içe eğitim aldıklarını belirtti. Ayrıca bölgede birbirinden nitelikli çok sayıda otelin bulunmasının turizm öğrencileri için önemli olduğunu vurguladı. Konuşmasının sonunda Otel Müdürü Ali Uğurlu’ya teşekkürlerini ileterek plaket takdim etti. Teknik gezinin sonunda öğrenciler otel müdürü ve departman müdürleriyle birlikte toplu fotoğraf çektirdiler.

Katıldığı teknik gezi ile ilgili düşüncelerini paylaşan Turizm Fakültesi öğrencisi Kemal Arslan, ”Otel kavramının bizim için ne kadar önemli olduğunu bu gezi sayesinde öğrenmiş olduk. Ayrıca departmanları yakından tanıma fırsatı bulduk ve departman müdürleri ile yapılan toplantıda çok verimli zaman geçirdik. Bilgilendirmeleri çok güzeldi. Turizm sektöründeki geleceğimize yön verecek Quattro Beach Resort Otel gezisi için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Bir diğer öğrenci Meldan Yersiz de, “Deneyim sahibi olduk. Bize güzel yollar açan ve fikir sahibi olmamızda etkili olan bilinçli insanlarla tanışmak çok keyifliydi. Bu teknik gezi, günümüze ve hatta geleceğimize attığımız adımlarımızda yolumuzu görmemiz adına ışık tuttu. Herkesin emeğine sağlık. Çok teşekkür ederim.

Turizm Fakültesi öğrencisi Mervenur Yılman da, “Fakültemizin bize sunduğu çeşitli imkanlar, fırsatlardan biri Quattro gezisi. Okulda aldığımız eğitimi gezide birebir gözlemleyebildik. Bizlere değer verip alanımızda uzmanlaşmamıza bu denli özveri gösteren, her türlü olanağı sağlayan fakültemin öğrencisi olmaktan mutluluk duyuyorum.

08 May 2019